Přejít na navigaci

Pivní lázně v České republice

Rádi bychom Vám na tomto místě ve stručnosti představili místa, kde se v České republice provozují pivní lázně ať již v podobě originální lázeňské procedury či formou relaxačního zážitku. Pokud znáte jiná místa (hotely, penziony či lázně), kde je možné si pivní lázně objednat a chybí v našem seznamu, neváhejte nás kontaktovat. Informace o pivních lázních zasílejte na adresu info@pivni-lazne.eu.

Originální lázeňská procedura

Pivní lázně ve formě originální lázeňské procedury pod dohledem lázeňského personálu.

Bahenec (Beskydy)

Horský Wellness Hotel Bahenec nabízí první Pivní lázně Bier.Bottich.Bad® v České republice. Hotel Bahenec se nachází v klidné a malebné krajině Slezských Beskyd pod Kyčerou (890 m) v těsné blízkosti polských hranic. Okolí hotelu je vhodné jak pro relaxaci v přírodě, tak pro turistické výlety.

Přesný termín a čas procedury dle rezervace (online, telefonicky).

Zdroj: http://www.severni-morava.cz/lazne-a-wellness-pivni-lazne-bahenec/

Praha

Pivní lázně BBB Praha se řadí mezi jedny z nejnovějších pivních lázní, které byly otevřeny v České republice. Pivní lázně se nachází v historickém centru Prahy. Krásy Starého Města spolu s touto netradiční procedurou tak přináší návštěvníkům příjemné chvilky plné romantiky a relaxace. Pivní koupele v Praze kombinují dvě starobylé, světově uznávané a oceňované české tradice: pivovarnictví a lázeňství.

Otevřeno denně od 10:00 do 22:00 hodin.

Zdroj: http://cz.prague-stay.com/lifestyle/clanek/502-pivni-lazne-zoto/

Tábor

Pivní lázně BBB TÁBOR se řadí do skupiny Bier Bottich Bad, tedy do nejstarší a největší celoevropské sítě pivních lázní chráněných patenty a užitnými vzory. Stejně jako tomu je v Bahenci či v Praze, tak i zde jsou k dispozici speciálně připravené balíčky

Rezervace je možná on-line, emailem či telefonicky.

http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/Pivni-lazne-v-hotelu-Dvorak-Tabor.aspx

Malá Morávka

Pivní lázně Malá Morávka BBB jsou provozovány v horském wellness hotelu BRANS. Podobně jako Bahenec, Praha či Tábor, tak i Malá Morávka spadá do skupiny Bier Bottich Bad, tedy do nejstarší a největší celoevropské sítě pivních lázní chráněných patenty a užitnými vzory. Kromě skutečnosti, že se pivní lázně nabízí přímo v hotelu (většinou se jedná o lokality pivovarů či zámků), je možné si v rámci procedury vychutnat i finskou saunu.

Rezervace je možná emailem či telefonicky.

http://www.brans.cz/

Pravé pivní lázně

Pravé pivní lázně pod dohledem zaškoleného zdravotnického personálu.

Chodová Planá

Pivní lázně Chodová Planá umožňují léčbu kožní, cévní a ischemické choroby pomocí jedinečné procedury Pravé pivní lázně. Pivní lázně jsou provozovány v Hotelu U Sládka v areálu Rodinného pivovaru Chodovar. V Chodové Plané kombinují léčebné účinky místní minerální vody Ilsano, piva Chodovar, chmele a pivních kvasinek, jako jediní v Evropě.

Zdroj: http://povodimoravky.cz/content/clanek.aspx?clanekid=17216&lid=1

Pivní koupele

Pivní koupele ve formě relaxačních zážitků (procedur), které však nejsou pod dohledem zdravotnického personálu. Mezi oblíbené lokality v tomto případě patří např. Rožnov pod Radhoštěm, Štramberk, Plzeň či pivní lázně Bernard (Praha).

Svijany - koupel v dubové kádi

Pivní lázně Svijany jsou zákazníkům nabízeny od jara 2022. Nabízí příjemné prostředí a k relaxační koupeli i konzumaci místního piva. Spojení, kterému lze těžko odolat, co říkáte?

Rezervujte si pivní koupel včas. Možnosti jsou pro jednotlivce, ale i páry. Celková kapacita je od 1 do 4 osob.

Zdroj: http://www.pivnilaznesvijany.cz

Plzeň - minipivovar Purkmistr

Pivní lázně Plzeň byly otevřeny na začátku druhé poloviny roku 2012. Za realizací stojí minipivovar Purkmistr, který pivní lázně "usadil" do sklepů hotelu, který vznikl z bývalého selského stavení. V Plzni tak vznikly druhé největší pivní lázně na západě Čech (největší jsou stále v Chodové Plané). Pro návštěvníky jsou připraveny čtyři vany a jedna dvojvana.

Rezervace pivních koupelí je možná telefonicky, emailem či přes online formulář.

Zdroj: http://www.denik.cz/plzensky-kraj/plzen-bude-mit-pivni-lazne-20120820-snlp.html

Zámecké pivní koupele - Ostrava Zábřeh

Zámek Zábřeh se nachází v Ostravě - Zábřehu a součástí jeho komplexu je rovněž pivovar PIKARD. Zámecký pivovar byl rekonstruován v letech 2004-2007, přičemž tradice vaření piva je doložena podklady až z roku 1784. Zajímavostí je, že pivovar v roce 2009 přišel s pivním pšeničným speciálem Ženské pivo PIKARD, který je určený zejména pro jemnější dámské chuťové buňky.

Přesný termín a čas procedury dle rezervace (telefonicky, emailem).

Zdroj: http://www.pivovary.info/prehled/zabreh/zabreh.htm

Olomouc

Olomoucké pivní lázně vznikly v prostředí Svatováclavského minipivovaru na podzim roku 2010. Majitelé by rádi nabídli svým zákazníkům nejen požitek z této relaxační procedury, ale také dobře vychlazené svatováclavské pivo, které by si mohli zákazníci vychutnat během koupele v dřevěných vanách plných pivní pěny.

Otevřeno denně od 14:00 do 22:00 hodin.

Zdroj: http://pivni.info/news/6826-pivo-po-olomoucku-moritz-v-timesech-i-vasek-z-golema.html

Rožnov pod Radhoštěm

Rožnovské pivní lázně byly oficiálně otevřeny 31. října roku 2010. Nápad vzešel na základě dlouholeté lázeňské tradice, která v Rožnově sahá až do osmnáctého století. Pro zájemce jsou v pivovarských lázních připraveny dvě dvoumístné vany z týkového dřeva. Kromě těchto van jsou dále k dispozici rovněž tři měděné ručně tepané viktoriánské vany. Lázeňskou kúru tak může absolvovat až sedm lidí najednou.

Otevřeno denně od 14:00 do 21:00 hodin.

Zdroj: http://valassky.denik.cz/zpravy_region/pivovar-v-roznove-pod-radhostem-otevira-pivni-lazn.html

Praha, Žitná ul.

PIVNÍ LÁZNĚ PRAHA - SPA BEER LAND PRAGUE® se nachází v centru našeho hlavního města a to pouhých 400 metrů od Václavského náměstí. Pokud si chcete užít pivní koupel vyražte do Žitné ulice u Karlova náměstí (zastávka metra na trase B, případně tramvaj č. 22). V průběhu procedury si můžete dopřát světlé nebo tmavé pivo pivovaru Krušovice nebo také konzumaci domácího pivního chleba.

Otevřeno denně od 10:00 do 22:00 hodin.

Zdroj: http://www.pivnilaznespabeerland.cz/

Karlovy Vary

První pivní lázně Karlovy Vary je možné navštívit od listopadu 2011. Lázně se nacházejí v lázeňském centru na Staré louce nedaleko hotelu Švejk. Kapacita pivní lázní je dostačující pro 20-30 osob denně. Pivní lázně si můžete dopřát v ručně vyráběných dřevěných kádích z dubového dřeva. Samotná pivní koupel je připravována z žateckého chmelu, kvasnic a extraktů z rašeliny. Jedná se o druhé pivní lázně v Západních Čechách.

Zdroj: http://www.infoglobe.cz/karlovy-vary-pivni-lazne

Hotel Stein, Cheb

Hotel Stein, který se nachází v blízkosti Františkových Lázní a města Cheb, si připravil pro své návštěvníky jedinečnou nabídku v podobně Bernardových pivních lázní. Koupel v pivní lázni s pivem Bernard se stane oblíbeným zážitkem pro každého bez rozdílu pohlaví. Příjemná atmosféra v pivních lázních Vám dodá novou v dnešní době tolik potřebnou energii a sílu.

Přesný termín a čas procedury dle rezervace (online, telefonicky).

Zdroj: http://www.firemniakce.cz/clanek/bernardovy-pivni-lazne/

Štramberk

Pivní lázně Štramberk jsou známé rovněž pod označením Lašské pivní kúpele. Světlo světa spatřily v roce 2010, kdy byly oficiálně otevřeny na štramberském náměstí č.7, kde jsou vkomponované do ubytovacího a relaxačního komplexu společně s hotelem Štramberk a solnými jeskyněmi. Cílem projektu je navázat na místní lázeňskou tradici.

Otevírací doba: Neděle - Čtvrtek 9:30 - 20:00; Pátek - Sobota 9:30 - 21:00

http://www.relaxvpodhuri.cz/cz/lasske-pivni-kupele/

Luční bouda

Pivní lázně Luční bouda jsou výjimečné sami o sobě, ale v tomto případě je to umocněno i lokalitou, kde se nachází. Pivní lázně jsou provozovány v hotelu Luční bouda, který je nejvýše položeným hotelem a pivovarem ve střední Evropě. Prožijte příjemné relaxační chvíle v Krkonoších. Hotel Luční bouda nabízí i další wellness procedury. Kromě pivních lázní to jsou např. finská sauna, vířivka, masáže či fitness program.

GPS: 50°44'04.29"N;15°41'47.86"E

Zdroj: http://www.lucnibouda.cz

Černá Hora

Pivní lázně Černá Hora se řadí mezi další nově otevřené lokality. Místní pivní lázně byly otevřeny 1.12.2011 v hotelu Sladovna**** v Černé Hoře a nabízí  chvíle plné odpočinku a luxusní péče v nádherných prostorách klenutého sklepení wellness centra, které se nachází přímo v areálu hotelu. Doporučujeme vypnout mysl, maximálně se uvolnit a vychutnávat si hýčkání!

Otevírací doba: Pondělí - Čtvrtek 16:00 - 21:00; Pátek 16:00 - 22:00; Sobota 10:00 - 22:00; Neděle 10:00 - 21:00

Zdroj: http://www.hotel-sladovna.cz

Klášter Hradiště nad Jizerou

Pivní lázně Klášter Hradiště nad Jizerou jsou další lokalitou, ve které si můžete dopřát blahodárných účinků pivní koupele. Vše je nabízeno v prostředí jedinečného hotelu Malý Pivovar**** v Klášteru Hradiště nad Jizerou. Jedná se o budovu s dlouhou historií, která sahá až do poloviny 12. století. Ideální místo pro romanticky laděné duše, které si chtějí dopřát i relaxaci. Kromě pivních lázní je pro náštěvníky připraveno i wellness centrum, které nabízí další skvělé procedury, které mají jednotný cíl a to, nechat odpočinout vašemu tělu po náročném pracovním týdnu.

Otevírací doba: Pondělí - Neděle 10:30 - 23:00

Zdroj: http://www.hotelmalypivovar.cz

Dolní Bousov

Pivní lázně Dolní Bousov též známé jako Klášterské pivní lázně jsou vhodné jako výborná antistresová terapie pro duševní odpočinek i relaxaci. Otevření pivních lázní v Dolním Bousově zajistilo spojení Relax Studia a pivovaru Klášter, který byl založen ve druhé polovině 12. století. Přijďte si i Vy vyzkoušet místní "pivovanu".

Zdroj: http://www.klasterskepivnilazne.cz/

Kostelec nad Orlicí

Hotel Panský dům v Orlických horách nenabízí pouhé ubytování, ale mnohem více. Místní relax centrum nabízí širokou škálu wellness procedur a to včetně oblíbené relaxační procedury - pivní koupele. Pivní lázně Kostelec nad Orlicí přináší blahodárné účinky piva, příjemnou hudbu, svit svíček a absolutní soukromí. V relaxačním centru Panský dům naberete nové síly a dopřejete si tolik žádaný odpočinek.

Zdroj: http://www.hotel-panskydum.cz/

Hradec Králové

Pivní lázně Hradec Králové nabízí blahodárnou koupel ve zlatavém moku. Lázně se nachází ve Svobodných Dvorech, kde jsou součástí restaurace U Náhona. Zajímavostí těchto pivních lázní je bezesporu fakt, že jsou zde spojeny dvě formy regenerace a relaxace. Pivní lázeň v solné jeskyni dodá vašemu tělu i duši dvojnásobnou dávku pohody a energie, která je tolik potřeba. Doporučená délka pobytu je 40-50 minut.

Zdroj: http://www.unahonu.net/

Pardubice

Pivní lázně Pardubice jsou provozovány ve spolupráci s pardubickým pivovarem Pernštejn podobně jako tomu je v Seči u Chrudimi či v Hradci Králové. Pivní lázně se nachází v centru Pardubic v Salonu Astorie. Koupel v pivní lázní si mohou návštěvníci vychutnat od května 2011, kdy byly lázně oficiálně otevřeny.

Zdroj: http://www.iipardubice.cz/

Poděbrady

Pivní lázně Poděbrady spadají pod relaxační centrum Iris. Jedná se o pivní koupel v dřevěné kádi, jejíž hlavní přísadou jsou pivní kvasnice. Partnerem pivních lázní Poděbrady je pivovar Nymburk, proto není překvapením, že v průběhu procedury máte možnost si vychutnávat Postřižinské kvasnicové pivo.

Zdroj: http://www.rc-iris.cz/

Žatec

Pivní lázně Žatec jsou provozovány v samotném centru města. Kde jinde by měly být provozovány pivní lázně nežli v Žatci, kde je pivo a chmel doma. Pro návštěvníky je připravena speciální chmelová pivní koupel spolu s částečnou masáží. Procedura není nabízena samostatně, ale v rámci pobytových balíčků.

Zdroj: http://www.zlaty-lev.cz/

Kutná Hora

Pivní lázně Kutná Hora si můžete vychutnat ve starých cihlových klenbách hotelu U Kata. I v této lokalitě mají lázně a pivo velkou tradici, na kterou chtějí navázat právě pivní lázně Kutná Hora hotelu U Kata. Dopřejte si balzám na tělo i duši. Podpořte svůj imunitní systém. V místních lázních budete vítání s otevřenou náručí.

Zdroj: http://www.ukata.cz/

Harrachov

Pivní lázně Harrachov byly oficiálně spuštěny dne 21.7.2007 u příležitosti konaných pivních slavností. Pivní lázně Harrachov nabízí tuto relaxační terapii v klidném a malebném prostředí. V Harrachově si mohou jednotlivci vychutnat koupel zcela sami v jednoduché vaně. Pro páry je rovněž připravena dvojvana.

Otevírací doba: Pondělí - Pátek 11:00 - 20:00; Sobota - Neděle 10:00 - 20:00

Zdroj: http://www.sklarnaharrachov.cz/lazneinfo.php

Seč u Chrudimi

Pivní koupele jsou provozovány v Lázeňském penzionu U Čtyřlístku, který se nachází v obci Hořelec na Chrudimsku. Penzion se nachází v blízkosti vyrovnávací nádrže Sečské přehrady. Výhody popisuje provozní vedoucí slovy: "Pivní lázeň pročišťuje též krevní oběh a uvolňuje svaly. Příjemně prohřeje klouby i pokožku a uvolní škodlivé látky z kůže."

Zdroj: http://www.pernstejn.cz/pivni-lazne.htm

Mezi další lokality v České republice, kde je možné si vyzkoušet pivní koupele patří např. obec Racková na Zlínsku, Hradec Králové, Znojmo či pivní lázně Martinský mlýn. Pro zákazníky ze Slovenska je možné využít pivních lázní v historickém centru Bratislavy.

Dárkové poukazy na tuto proceduru

Jedinečnou možností jak darovat svým blízkým tento netradiční zážitek jsou dárkové poukazy, které pro Vás připravily zážitkové agentury či samotní provozovatelé pivních lázní. Neváhejte a vyzkoušejte si pivní lázně na vlastní kůži. Určitě nebudete litovat a tento zážitek si rádi zopakujete.

Zeptat se na termín

Rádi byste si objednali tuto originální léčebnou proceduru? Zajímalo by Vás jaké termíny jsou dosud volné? Využijte níže připraveného formuláře. Rádi Vám poskytneme bližší informace.

Povinná políčka jsou označena hvězdičkou (*)

Kontaktní údaje

Např.: info@pivni-lazne.eu
Doplňující informace

Např.: Dotaz na volný termín, žádost o bližší informace atp.

Vyberte lokalitu, kde byste chtěli vyzkoušet pivní lázně.

Např.: Dotaz na konkrétní termíny, které by Vás zajímaly atp. Prosíme uvádějte i alternativní termíny, abychom Vám mohli zjistit co nejvíce informací k Vámi vybrané lokalitě.

Ochrana proti automatickému zasílání webových formulářů.

Pivní lázně v Krkonoších

Luxusní pivní lázně

Pivní lázně.eu na Facebooku

Pivní-lázně.eu

Dotaz na termín

Máte zájem o pivní lázně? Chcete vědět, zda je volný termín a kolik to stojí? Kontaktujte nás na emailu info@pivni-lazne.eu. Využít můžete i náš online formulář.

Copyright © 2009 - 2023 Užívejte pivní lázně | Webové prezentace | Mapa stránek