Přejít na navigaci

Historie pivní lázně

Lázeňství, respektive lázně, byly provozovány již před čtyřmi tisíci lety v Indii. Také staří Egypťané či Číňané využívali hojně blahodárných účinků teplých lázeňských pramenů.

Oproti tomu historie piva je poněkud staršího data. Předpokládá se, že metodu přípravy piva objevili staří Sumerové, kteří již v 7. tisíciletí před n.l. pěstovali obilí a zřejmě při jeho špatném skladování v hliněných nádobách, do nichž natekla voda narazili na princip kvašení, jehož výsledkem byl nápoj s příjemnou omamnou chutí.

Pivní koupele

Vyjdeme-li z těchto informací, není divu, že pivní koupele, respektive koupele v pivním moku, jsou datovány zhruba před 2 tisíci lety.

Podíváme-li se na pivní lázně z dnešního moderního pojetí lázeňských procedur, jsou pivní lázně velmi mladou rekondiční lázeňskou kúrou, která se ale těší stále větší oblibě jak mezi domácími tak i zahraničními návštěvníky.

Pivní lázně v Evropě

V Evropském měřítku je myšlenka pivních lázní poněkud starší. Například v sousedním Rakousku je zhruba deset let registrována receptura Bier Bottich Bad paní Hedvig Bauerové, která je založena na horkém kalu, který je v lázni spolu se sladovým ječmenem a chmelem. Tuto metodu si můžete vyzkoušet i v Čechách např. v horském hotelu Bahenec v městečku Písek u Jablunkova.

První pivní lázně v České republice

První pravé pivní lázně v Čechách byly otevřeny na jaře roku 2006 v Chodové Plané na Tachovsku v areálu místního rodinného pivovaru Chodovar. Jedná se o klasickou sedavou lázeň, jenž se skládá z vody a minerální vody IL-SANO v poměru 1:1 a hlavní přísadou je zde tmavé Koupelové pivo, které se vyrábí tradiční metodou podle chráněné originální receptury.


Pivní lázně v Krkonoších

Luxusní pivní lázně

Pivní lázně.eu na Facebooku

Pivní-lázně.eu

Dotaz na termín

Máte zájem o pivní lázně? Chcete vědět, zda je volný termín a kolik to stojí? Kontaktujte nás na emailu info@pivni-lazne.eu. Využít můžete i náš online formulář.

Copyright © 2009 - 2023 Užívejte pivní lázně | Webové prezentace | Mapa stránek