Přejít na navigaci

Léčivé účinky pivní lázně

Pravé pivní lázně prokazatelně zlepšují imunitní systém organizmu. Léčebné účinky pivní lázně jsou dosaženy specifickou kombinací několika léčebných faktorů.

Pravá pivní lázeň se provádí v rehabilitační vaně s teplotou v rozmezí od 34-37 °C. Právě výše teploty vody příznivě působí na cévní soustavu. Vyšší teplota zvyšuje srdeční činnost a tím podporuje vyšší aktivitu krevního oběhu, zároveň prohřívá pokožku a uvolňuje kožní póry, jimiž se díky mírnému pocení odplavují škodlivé látky z těla ven.

Živé kultury pivovarských kvasnic

Nejdůležitější složkou pivní koupele jsou ale živé kultury pivovarských kvasnic, jimiž je lázeň obohacena. Pivní kvasnice přispívají k celkovému zvláčnění a regeneraci pokožky, které předávají potřebné vitamíny, zejména vitamíny řady B, sacharidy a proteiny. Tím podporují regenerační schopnosti kůže, celkově zklidňují dermatické projevy a mají prokazatelně pozitivní vliv při léčbě lupénky, akné či celulitidy.

Jaká by to byla pivní lázeň bez sklenice dobře vychlazeného ležáku. Pokud chceme dopřát trochu rekonvalescence i našemu trávícímu traktu, pak se doporučuje nepasterované pivo s obsahem živých kvasnic, jenž prokazatelně pozitivně přispívají k střevní mikroflóře.

Lázeňská procedura pivní lázeň

Lázeňská procedura pivní lázeň je výborná antistresová terapie vhodná pro duševní odpočinek a relaxaci. Harmonizuje funkce celého organismu a zklidňuje psychické disharmonie. Pivní lázeň má ozdravný účinek na vlasy a pleť, způsobuje uvolnění svalů, prohřátí kloubů a komplexně podporuje celkovou obranyschopnost těla.

Pro koho je pivní lázeň vhodná?

Pivní koupel je vhodná pro každého, nicméně lidé trpící vysokým krevním tlakem, srdečními chorobami, křečovými žilami apod. by se měli o vhodnosti pivní lázně poradit se svým lékařem. Pivní koupele se nedoporučují osobám po operacích srdce, těhotným ženám od 3 měsíců a dětem do 12 let. Výjimku v tomto směru představují Pivní lázně Bier.Bottich.Bad®, které se provozují v Hotelu Bahenec a jsou jedinou procedurou, kterou mohou vyzkoušet i děti.


Pivní lázně v Krkonoších

Luxusní pivní lázně

Pivní lázně.eu na Facebooku

Pivní-lázně.eu

Dotaz na termín

Máte zájem o pivní lázně? Chcete vědět, zda je volný termín a kolik to stojí? Kontaktujte nás na emailu info@pivni-lazne.eu. Využít můžete i náš online formulář.

Copyright © 2009 - 2023 Užívejte pivní lázně | Webové prezentace | Mapa stránek